Anděl a Ďábel 4.kapitola

9. prosince 2012 v 13:08 | Abigail |  Anděl a Ďábel


Ďábel


Sarah


Seděla jsem na židli a zdálo se mi, že ta hodina se už táhne věčnost. Učitelka stále pochodovala po třídě a cosi nám vyprávěla. Skoro už jsem usínala. Byla jsem ráda, že tu není ani Connor nebo Justin na tyhle hodiny chodily většinou holky. Poezie je prý oba dva vůbec nebavila. Bylo mi divně, vždycky jsem měla pocit, že spolu s Justinem vycházíme, ale asi jsem se mýlila. Povzdechla jsem si.
Konečně zazvonila. Zvonek. Moje záchrana. Rychle jsem si sbalila věci a vypálila ze třídy. Monik se vydala ven hned za mnou.

Další zbytek dne jsem strávila vcelku v pohodě. Angličtina se, ale opět táhla. Byla to poslední hodina, ale mě se zdálo, že snad trvá věčnost. Podívala jsem se na hodinky. Ještě pět minut.
Už jsem se těšila, až zazvoní. Potřebovala jsem vypadnout a srovnat si myšlenky v hlavě.
Minuty utíkali pomalu a mě se zdálo, že tahle hodina bude trvat snad věčnost. Paní učitelka stále něco vyprávěla, ale toho jsem si nevšímala jediné, co mě teď zajímalo, bylo být pryč. Podívala jsem se na hodinky.
Poslední 2 minuty to snad ještě vydržím ne?

Těkala jsem očima po třídě, ty dvě minuty mi uběhly v celku rychle. Počítala jsem sekundy do zazvonění.
CRRRRRRRR!
No konečně. Spěšně jsem si sbalila věci do tašky, nazula jsem si boty. Rozloučila jsem se s Monik, že spěchám a nemůžu na ní počkat a pak jsem se konečně vybelhala ze třídy.

Prudce jsem jednou rukou vyrazila dveře a vyšla jsem ven. Čerstvý vzduch se mi dostal do plic. Nadechla jsem se a vydechla. Na nic jsem nečekala. Bylo mi jedno, jak moc bude mamka nebo kdokoli jiný nadávat, měla jsem pocit, že tam musím. Dala jsem se do chůze, ale potom jsem se o pár kroku dál zastavila. Za sebou jsem uslyšela kroky. Byly hbité a rychlé.

Projel mnou pocit strachu, ale zároveň něčeho co jsem ještě v ničí přítomnosti zatím necítila. Vášeň.
Prudce jsem se otočila a zahlédla jsem ho, jak kráčí ke mně. Nemohla jsem z něj spustit oči. Na sobě měl rudé tričko a černé rifle. Černé vlasy měl jemně rozčepýřené, což nebylo obvyklé a ty jeho oči. Zachvěla jsem se, když je upřel na mě.
Pomalu ke mě došel a zastavil se přímo přede mnou. Celá jsem se začala třást, ale toho si nevšímal.
"Ahoj Johnsová!"pozdravil tím způsobem, kterým mě oslovoval, když jsme byly sami kromě Sar.
"Co chceš?" vypustila jsem z pusy a hned jsem toho zalitovala, protože jsem věděla, že to vyznělo moc úzkostlivě a to jsem nechtěla.

"Promluvit si o nás." pousmál se a o krok přistoupil. Ihned jsem ucouvla.
"O nás? Žádné my není." vyhrkla jsem.
"Ale je. Copak to necítíš?" zeptal se a znova přistoupil, tentokrát uchopil moje zápěstní a pevně stiskl.
"Ne! " zalhala jsem. Ve skutečnosti jsem, ale v jeho přítomnosti něco cítila.
"Ale ano! " pousmál se a v tu chvíli si mě přitáhl k sobě a políbil mě. Hned se ve mě rozpoutala vášeň. Jeho rty mě jemně laskaly. Jemně na mě naléhal, ale já jsem překvapením strnula na místě v jeho objetí. Začal mě hladit po zádech a potom uchopil lem mého trička. Prudce a rychle jsem ho od sebe odstrčila.

Jako zbabělec jsem se otočila a tašku, která mi spadla a já jsem si toho nevšimla, jsem si hodila přes rameno, potom jsem utekla. Volal za mnou, mým jménem, ale já jako bych ho neslyšela. Běžela jsem dál jako o život.
Utíkej! Napovědělo mi něco v mysli, dokud jsem nebyla od něj dost daleko, nezpomalila jsem, nemohla jsem si vydechnout. Konečně jsem byla v bezpečí v dostatečné vzdálenosti od něj. Pocítila jsem záchvěv svého vědomí.
Ďábel. Burácelo mi v hlavě. Je to ďábel.

Rychle jsem tu myšlenku zahnala. Zpomalila jsem a přešla do chůze, už jsem dál nemohla běžet a ani jsem nechtěla. Byla jsem v koncích. Nadechla jsem se a vydechla.
Potřebuješ si srovnat myšlenky, Sarah, než se s toho dočista zblázníš.

Když se můj dech uklidnil, přidala jsem do kroku a vydala jsem se domů. Už jsem si potřebovala odpočinout. Bylo toho na mě moc. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl jsi tu ?Klikni.

klik...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama