Anděl a Ďábel 1.kapitola

8. prosince 2012 v 20:16 | Abigail |  Anděl a Ďábel

Začátek 
 Sarah

Vstala jsem brzy ráno, slunce ještě nesvítilo, byla tma. Hustá, neproniknutelná tma. Vstala jsem s postele a odbelhala se ve tmě k vypínači u dveří.

CVAK.

Můj pokoj zalilo světlo a úplně mě oslepilo. Stála jsem bez hnutí, než moje oči konečně přivykli k ostrému světlu. Potom jsem přešla ke skříni a oblékla si černé rifle a bíle tričko, aby to trochu kontrastovalo. Nevěděla jsem proč jsem to udělala, prostě jsem to chtěla udělat. Nachystala jsem si věci do školy a odešla do koupelny. Došla jsem k prosklenému zrcadlu, vzaůa jsem si hřeben a učesala jsem si vlasy.

Vyšla jsem z koupelny a vrátila jsem se zpět do pokoje. Začala jsem si pomalu chystat věci do školy, mezitím zazvonil budík na mobilu přesně jsem věděla, co to znamená. Je šest hodin a třicet minut přesně doba kdy obvykle vstávám. Přesunula jsem se ke své posteli a vytáhla zpod polštáře můj mobil. Zdálo se mi, že snad omdlím, byla jsem docela unavená s toho, jak brzo jsem dneska vstávala, Čím to je? napadlo mě.
Vypnula jsem budík na mobilu a pokoj zavalilo příjemné ticho. Vrátila jsem se zpět ke svým věcem do školy, dochystala jsem si je a vyrazila dolů do kuchyně.

Taťka nebyl doma, což byla pro mě výhoda, nemusela jsem nikomu vysvětlovat proč vstávám tak brzo. Měla jsem dost času a tak jsem si pomalu a v klidu začala chystat snídani.

Po půl hodině jsem měla nachystanou snídani pro mě i pro sestru a rozprostřela jsem stůl. Nasnídala jsem se rychle, i když jsem měla ještě dostatek času, spěchala jsem. Vytáhla jsem svůj mobil z kapsy a podívala se kolik je hodin.

Přesně 7:15. Cože? To už je čtvrt? Co jsem na té snídani tak dlouho dělala? Proběhlo mi hlavou. Rychle jsem se nasnídala. V 7:30 jsem vyběhla s kuchyně rovnou do předsíně, obula si černé tenisky, přetáhla jsem si tašku přes hlavu a upalovala do školy
Cesta do školy mi trvala asi patnáct minut. Došla jsem ke školním dveřím a prudce je rozevřela. Dveře se rozrazily a neúprosně srazily každého kdo za nimi stál. Vyšla jsem vpřed ,protože jsem uviděla Monik jak se s ním baví. Nakvašeně jsem se k ní přiřítila.

"Ahoj Monik." pozdravila jsem klidným hlasem, ale uvnitř jsem vřela.

"Jé!" otočila se a upřela na mě překvapený pohled svých oříškových očí.
"Ahoj Sarah." usmála se vřelým úsměvem.
Pohlédla jsem jí jednou do očí, ale na chlapce vedle ní sem se podívat nedokázala.Otevřela jsem svoji skříňku a v tu chvíli co jsem to udělala jsem na sobě ucítila jeho horký pohled.
"Jak bylo o víkendu? " zeptala se Monik a odhrnula si s tváře neposlušné hnědé vlasy.
"Šlo to." řekla jsem.
"Co ty? " zeptala jsem se na oplátku. Nechtěla jsem, aby to vypadalo, že se o to nezajímám.
"Bylo to fajn." odpověděla.
"Ahoj Sar." oslovil mě chlapec. Usilovně jsem na sobě cítila jeho pohled. Vytáhla jsem si učebnice na šest hodinu a zabouchla skříňku.

"Ahoj!" řekla jsem a konečně jsem se na něj podívala. Vypadal jako obvykle, černé krátké vlasy byly uhlazené, nic nikde netrčelo a ty jeho oči. Černé s ohnivými skvrnkami a měl v nich oheň.
"Chci všechno vědět! Co Justin? " zeptala se náhle. Justim byl nás kamarád a Monik se nás snažila dát dohromady.
"Nic!" odsekla jsem nahlas, nechtěla jsem se o tomhle s Monik bavit před ním.

"Fajn tak promiň, že se ptám." zabědovala.
"To nic. " křečovitě jsem se usmála. Proč se v jeho přítomnosti cítím tak nervózně? Nadechla jsem se a vydechla.
"Vadím ti? " Uslyšela jsem jeho hlas přímo za sebou.
"Ano." zašeptala jsem váhavě.
"Proč? " zeptal se něžně.
"Do toho ti nic není! " Odsekla jsem a sepnula ruce k sobě, aby se mi netřásli.

"Aha. Tak já odejdu." usmál se a pak se vzdálil. Prudce jsem se otočila a uviděla jsem jak odchází.
"Fajn." vzdychla jsem úlevou.
"Jdeme na hodinu?" zeptala jsem se Monik.
"Jasně." Nastrkala jsem všechny knihy do tašky a pak se otočila k Monik. Souhlasně kývla a vyrazili jsme do třídy.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl jsi tu ?Klikni.

klik...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama