Září 2013

Otrokyně měsíce 4. kapitola

25. září 2013 v 17:08 | Abigail |  Otrokyně měsíce
Otrokyně měsíce.


4.Kapitola

Otrokyně měsíce 3. kapitola

24. září 2013 v 17:48 | Abigail |  Otrokyně měsíce
Otrokyně měsíce.


3.Kapitola

Otrokyně Měsíce 2. kapitola

21. září 2013 v 12:55 | Abigail |  Otrokyně měsíce
Otrokyně Měsíce.


2. Kapitola

Otrokyně Měsíce 1. Kapitola

20. září 2013 v 19:06 | Abigail |  Otrokyně měsíce
Otrokyně Měsíce.


1. Kapitola

Otrokyně měsíce Prolog.

19. září 2013 v 17:41 | Abigail |  Otrokyně měsíce
Otrokyně Měsíce.


Prolog…

Hunger Games.

6. září 2013 v 17:03 | Abigail |  Série

Vítězství znamená slávu a bohatství.
Prohra znamená jistou smrt.
Hladové hry začínají...
Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit?

V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her - boje na život a na smrt živě přenášeného televizí.
Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti - a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce.
Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti.

Můj Názor :
Super knížka. Děj mají vychytaný a je tam dobrodružstvní a smrt a hlavně vzrušo a napětí. Nemá to chybu. tomuto dávám 9/10.


Jste hladoví po dalším strhujícím čtení? Napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky pokračuje!
Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?
Můj názor :
Nejlepší díl ze všech tří dílů. je to hodně napínavý katnis jde s peetou zpět do arény.
Moc se mi ten sím líbí
dala bychmu 10/10.


Jmenuji se Katniss Everdeenová. Proč nejsem mrtvá? Měla bych být. Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí - s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce - reprodrozdem - bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká.

Můj názor :
Triologie nám vrcholí a jako vždy je konec dobrý Katniss ma s Peetou děti.Mají ošklivé vzpomínky a také se tam odehraje válka.
Kapitol je v ní poražen.
Dílu bych dala 9/10.

Abigail=) !!!