Prosinec 2013

Postavy k Shards of glass - Hra o život 2

29. prosince 2013 v 17:40 | Abigail |  Shards of Glass


Cassie
Celé jméno: Cassandra Hellová
Věk: 19
Barva očí: černá
Barva vlasů: černá
Povaha: náladová, dobrodružná, milá, pohotová, bojovná.


Gees
Celé jméno: Hanna Lessová
Věk: 15
Barva očí: červená
Barva vlasů: Blond
Povaha: Nesoustředěná, zasněná, milá, opatrná, tichá, citlivá.


Dave
Celé jméno: David Orzera
Věk: 17
Barva Očí: Modrá
Barva vlasů: původně hnědá, obarvená na černo
Povaha : Tajnůstkářský, tichý, uzavřený do sebe, výbušný, citlivý.


Jade
Celé jméno: Jade Relight
Věk: 20
Barva vlasů černá
Barva očí: hnědá
Povaha: Zasněný, nespoutaný, zbrklý, nemotorný, kamarádský.

Tak jsem neodolala a dám vám sem další postavy k shard of glass. Dodavám, že jsou to jen odhadové pohledy =) Mužete si je klidně představovat i jinak.

Abigail =) !!!


Sushi v Dushi - Denisa Ogino, Eva Urbaníková

26. prosince 2013 v 12:00 | Abigail |  Samostatné knihy

Anotace:

Denisa měla ráda tanec, a tak když jí agentura nabídla, aby jela tancovat do Japonska, přijala. Netušila, že se jedná o takzvaný hostesingový bar, kam Japonci přicházejí hledat zábavu a příjemnou společnost, a že tančit bude leda tak u tyče. Japonsko si záhy oblíbila, naučila se japonsky a nakonec se seznámila s Japoncem, do kterého se zamilovala. A protože city byly vzájemné, po nějaké době se vzali. Denisa toužila stát se "opravdovou" Japonkou a ve všem se přizpůsobit zemi, kde se rozhodla žít. Ukázalo se však, že to vůbec nebude jednoduché.
Ukázka:

Není žádným tajemstvím, že Japonci nemají moc prostoru na bydlení. Že jejich byty jsou malé, tmavé a neútulné. Že mají tenké stěny, neboť i paneláky jsou stavěné s tím, že musí vydržet zemětřesení. Ale když to okusíte na vlastní kůži, působí to klaustrofobicky. Nejen napoprvé nebo napodruhé.
Pořád.
Když mě Shige poprvé vzal k sobě domů do města Nagoja, ocitla jsem se v miniaturním prostoru, kde by bylo těsno i pětiletému dítěti. Strop byl tak nízko, že když jsem trochu nadskočila, nataženou rukou jsem se ho dotkla. Plechová okna s tenkým sklem byla úzká, nepropouštěla téměř žádné denní světlo, všechny kouty působily tmavě a špinavě. V koupelně byla cítit plíseň, tam se nevětralo roky, na stěnách byly umělé napodobeniny kachlíků, ale naštěstí tam byla normální toaleta. Dokonce vyhřívaná, jako by teplé záchodové prkénko mělo zmírnit strašný dojem z celého prostoru. V úzké kuchyňce jsem sotva rozpažila, měl tam jen několik misek, dvouplotýnkový vařič a v miniaturní ledničce nějaké lahvičky se sójovou omáčkou.
"Máš to tady… malinké," prohlásila jsem, když se mi podařilo nadechnout a vzpamatovat se z prvního šoku.

"Ano, vždyť jsem sám."
"Všechny byty jsou takové tmavé?"
Udiveně na mě pohlédl. Ještě si nezvykl, že kladu otázky, které jsou u nás běžné, ale v Japonsku překračují hranici slušnosti.
"Tmavé? Vždyť támhle je lampa, rozsviť si."
Dnes už můžu s jistotou říct, že téměř všechny standardní byty jsou tmavé. Mnohé jsou řešené tak, že některé pokoje vůbec nemají okna a kuchyňky jsou často tak malé, že lidé si okno zatlučou, aby si tam udělali poličky, na které ukládají nádobí. V bytech je potom vlhko a drží se tam plíseň, které se nezbavíte ani pomocí toho nejsilnějšího přípravku. I proto je v Japonsku největší boj o rohové byty, protože ty mají jedno nebo dvě okna navíc. Ty byty jsou mnohem dražší než ostatní a navzdory tomu, že jsou nejstudenější, je po nich největší poptávka.

To je jeden z největších japonských paradoxů. V zemi vycházejícího slunce se za slunce draze platí…

Můj názor:
Tak začneme pěkně od začátku. Tahle kníža, změnila úplně dopodrobna můj názor na japonsko. Někdy fve zlém, někdy v dobrém,prostě změnila. Je napsaná formou vyprávění, keré na mě působilo, no ani nevím jak to popsat, tak zvláštně, jelikož to bylo ze života. Tohkle je první knížjka, která není Fantasy a četla jsem ji. Přečetla jsem ji za dva dny, což je u mě docela rekord. Děj knížky mě totalně vtáhl do sebe, takže jsem prostě nemohla přestat číst a když jsem ji konečně dočetla, měla jsem s knihy smíšené pocity. Radost, že jsem se o japonsku něco nového dezvěděla, smutek, litost a soucit z Autorkou a ui kdyzž tam, byla chyby, na které mě kámoška upozornila a kterých jsem si nevšimla, tak se mi kniha líbíla.

Abigail =)!!!

Otrokyně měsíce 12.kapitola

25. prosince 2013 v 12:00 | Abigail |  Otrokyně měsíce
Otrokyně měsíce.

12.kapitola

Postavy k Shards of glass - Hra o život.

23. prosince 2013 v 8:00 | Abigail |  Shards of Glass
Postavy k nové povídce... Jsou to anime postavy protože mi na popis sedí, kdybyste některou poznali dejte mi vědět...

Hlavní postavy :


Allan
Celé jméno: Allan Conor
Věk : 16
Barva očí : žlutohnědá
Barva vlasů : hnědá (vypadá červěnohnědě tak trochu)
Povaha: střelený, nespoutaný, nezodpovědný, milý, ohleduplný, bojovný


Liss
Celé jméno: Lissa Oukonrová
Věk: 17
Barva očí: Fialová
Barva vlasu černá
Povaha : milá, nespoutaná, objetavá, zodpovědná, kamarádská.

Alex
Celé jméno : Alexander Orzera
Věk: 17
Barva očí : Modrá
Barva vlasu : světle hnedá
Povaha: Výbušný, ochranitelský, ohleduplný, nebojácný, tajemný.


Rose
Celé jméno: Rosemarie Crossová
Věk : 17
Barva očí : hnědá
Barva vlasů : černá
Povaha: nevzdávající se, milá, ohleduplná, objetavá, nezodpovedná, tichá.

A ještě obrázek k pocídce:


Abigail =) !!!Každá jsme jiná.

22. prosince 2013 v 16:30 | Abigail |  Manga
Autor:Jukari Jašiki
Překlad: Kristýna Zezulová
Počet stran: 192
Barva: černobilá

Začínající módní návrhářka Maju, kterou právě opustil přítel, hledá nové bydlení. Těsně po nastěhování do nového domu ji vyděsí neznámá dívka, když proráží díru do zdi jejího pokoje. Neznámou je Juka, která se věnuje bojovému sportu MMA a jednou s sebou Maju vezme na zápas. Maju je zápasem, který Juka vyhrává, uchvácena a společné bydlení s Jukou se jí najednou začíná líbit…

Tato kniha je vytištěna ve stylu "manga", v autentickém japonském formátu zprava doleva.
Tak je tu zase článek o manze. Je to manga, každá jsem jiná a tahkle manga není o nadpřirozenu, je uplně o něčem jiném, a to se mi na ní líbí, protože většinou čtu jen Fantasy nebo scifi. Líbí se mi na této manze, no já si vlastně nějsem jistá, jestli to, že je jíná a, že mě baví anebo, jestli to je tím, o čem přesně je. Prostě se mi líbí, asi její charakter. A hlavně, že je to o dvou úplně odlišných dívkách, kteé spolu vycházejí .To je asi vše. To jsem se dneska u tohodle článku vyznamenala no nic. Mějte se .
Abigail =) !!!Vampýrská akademie - Spoutáni magií

19. prosince 2013 v 14:00 | Abigail

Dimitrij dal Rose poslední šanci, aby se rozhodla. Její volba však byla špatná…
Po dlouhé a strastiplné cestě na Sibiř, kam se vydala hledat milovaného Dimitrije, se Rose vrací na Akademii svatého Vladimíra, ke své nejlepší kamarádce Lisse a ostatním. Maturita se rychle blíží a dívky se už nemohou dočkat opravdového života za železnou branou Akademie. Avšak Rose stále s bolestí v srdci vzpomíná na Dimitrije, kterého přes všechno zlé nedokáže přestat milovat.
Nedokázala ho zabít, když dostala šanci. A v blízké budoucnosti se možná začnou naplňovat její nejhorší sny: Dimitrij ochutnal její krev a Rose v hloubi duše ví, že ji pronásleduje. Přesto se stále nevzdává naděje na Dimitrijovu záchranu - otázkou ovšem zůstává, jestli se jí ho podaří zachránit dřív, než ji Dimitrij zabije a promění ve Strigojku. Bude jejich láska opravdu věčná?Manga - Motýlek

15. prosince 2013 v 18:00 | Abigail |  Manga
Napřed, co je to manga- viz .http://cs.wikipedia.org/wiki/Manga
Manga - je japonské označení pro komiks, nakreslený stylem, který se vyvíjel v Japonsku po druhé světové válce. Podle některých zdrojů však má tento styl kresby mnohem delší historii, sahající do 11.-13. století.


Ginji Išikawa by mohl být normální středoškolský student, jakých jsou v Japonsku miliony. Ale není. Nevěří na duchy, nemá rád horoskopy a nesnáší pověrčivé lidi, přičemž do této kategorie bohužel spadají všechny jeho spolužačky, které mu dohazuje jeho kamarád Hakatejama. Ginjiho nejdelší "vztah" trval týden. Než nad tím nemehlem Hakatejama zlomí hůl definitivně, dohodí mu ještě jednu dívku. Jenže na obzoru se objeví taky roztomilá vymítačka duchů.
See more at: http://www.fantasyplanet.cz/clanek/motylek-manga#sthash.B8SgRhT6.dpuf

"Spolu je zabijeme. Všechny duchy světa." - Ageha

Dodávám sem i svůj názor na mangu.
Motýlek je super manga, líbíla se mi už od začátku a proč sem dávám tuhle mangu. No není na ni anime. Líbí se mi děj a hlavně vtipné scény v celé serii tgeda s píš v prvním díle a druhém ty jsem totiž ztím četla. tohle je první díl, děj je nastíněný v anotaci nad tímhle textem. Knížka je tak trochu o duchách, nebo spíše o představách lidí, které Ageha, roztomílá vymítačka duchů vytváří a gydži je potom likviduje =)
A malá poznámka nakonec manga se čte z prava doleva, kdyby vám nebylo jasné jak to myslím, tak nakonci je na čtení mangy vetšinou návod.

Pozn. Ještě je tu jeden důvod proč to sem dávám, je to moje čtvrtá závislost, po čtení, psaní a koukání na anime.
Loučím se.
Abigail =) !!!

Otrokyně měsíce.

15. prosince 2013 v 12:25 | Abigail

I.

Spoluautorská: Callia a Abigail
Postavy: Jaine, Adam, Tom, Annabeth...
Stav: ukončená
Počet kapitol: 22.
Anotace:


II.

Postavy: Jaine, Adam, Tom, Annabeth, Lukas, Farien...
Stav: rozepsaná
Počet kapitol: ...
Anotace:


Jaine se právě proměnila a už se o ní přetahují vůdci dvou znepřátelených smeček. Navíc se ve škole objeví nový kluk, kterého nikdo nezná. Pomalu se začínají šířit řeči mezi vlky o tom, že právě tento kluk by mohl být královský vlk a zároveň vlk, který Jaine zachránil život.
Jaine si pomalu začíná uvědomovat, že k neznámému něco cítí, ale stále však miluje Adama. Bratra dívky, která ji nenávidí. Napětí narůstá. Jaine čekají těžké časy a rozhodnutí, před které ji staví situace mezi smečkami. Bude válka? A koho si nakonec Jaine vybere? Krále, Vraha nebo vůdce? A co Adam? Zůstanou spolu? A bude muset Jaine splnit zkoušky, které po ní požadoval Lukas?


/Prolog./1./2./3./4./5./6./7./-/-/-/-//-/


Otrokyně měsíce 11.kapitola.

14. prosince 2013 v 16:47 | Abigail |  Otrokyně měsíce
Další kapitlka je tu tentokrát od Cally užijte si čtení Otrokyně měsíce =)

Otrokyně měsíce


11. Kapitola


Spojení Krve

10. prosince 2013 v 18:09 | Abigail |  Samostatné knihy
Obálka knihy Spojení krve

Autor: Nicky Perry (Nicole Zvoníčková)

ZE ŠUPLÍKU: Nicky Perry z Budějovic napsala Spojení krve. Bojuje se Stmíváním!

Počet stran : 488
Nakladatel : XYZ

Více v celém článku