Otrokyně měsíce- Adam vs Lukas

30. května 2014 v 18:34 | Abigail |  Otrokyně měsíce
No sice to zveřejňuju o něco později, ale asi to nevadí... Jen upozornění, nevím jak vám, ale mě to připadalo spíše ze záčátku jako vyprávění...No jo. A má to rychlý spád, podle komentářu u Callie jsem tak trochu přemýšlela. Máte s tím pravdu. Doopravdy jsem to tak vlastně ani nesmýšlela, ani jsem nevěděla jak to napsat. Prestože to byl v prvé řadě asi můj nápad. No nic. Je to tady dole znova....Nikdy jsem nevěřil v nadpřirozené bytosti, takže mě ani v nejmenším nenapadlo, že by mohlo existovat něco takového jako vlkodlaci. Nevěřil jsem tomu ani tehdy, když si má sestra Annabeth našla nového přítele a svěřila se mi s tím, že je vlkodlak. Navíc vůdce smečky, připadalo mi to naprosto absurdní. Taková vymyšlená historka! Jak bych tomu někdy mohl uvěřit.
Taky, že mi bylo sotva 15. Jenže v průběhu jednoho roku se můj pohled na věc změnil a to v ten den, kdy mo moje nadšená, zamilovaná sestra ukázala svou proměnu. Zprvu se tomu můj rozum branil, ale nakonec jsem se tomu "klamu" poddal a pomalu jsem začínal věřit tomu, že je to realita. Přál jsme sestře její štěstí, zvlášť po tom, co jsem zjistil, že lukas je alfa smečky. Tehdy jsem byl hloupý a naivní a uvěřil jsem jeho slibu, že se Annabeth stane jahody družkou. Ovšem všechno to byla jen lež.
Lež, kvůli, které má sestra utrpěla velikou ránu ze které se pak dlouho vzpamatovala, už tehdy jsem věděl, že se stane něco zlého. Proto i když jsem tady stál před mužem, který mou sestru zničil, nebyl jsem si vlastně ani jistý, že ho chci požádat o pomoc. Ale musel jsem, v nebezpečí jsem totiž nebyl jen já, ale Jaine, dívka, která za nic nemohla. A proto jsem se taky vzmužil a slíbil jí, že se s Lukasem nějak domluvíme. Nejdříve jsme si, ale museli vyříkat starý spor. Nehodlal jsem ho o nic žádat, dokud nebudou smazány staré hádky. Některé věci, které jsem pronesl nebo udělal ve vzteku,byli hodně zlé. Doteď se za ně vědomě stydím. Měl jsem vztek kvůli Annabet a kvůli tomu, že ji Lukas celou dobu vodil za nos. Bál jsem se o Jaine. Byla to ona, koho jsem odvezl do nemocnice, potom, co ji pokousal vlk. Měl jsem s toho špatný pocit už od začátku, a proto jsem ji tam taky nechal ten amulet. Byla nevinná, to jsem si alespoň myslel. Zajímalo mě, jak se to bude vyvíjet dál. Musela toho tak moc zvládnout a taky jsem věděl, že Farien si to nenechá jen tak ujít. Zahnal jsem tyhle své myšlenky do pozadí, společně se strachem.
Udělal jsem pár kroku vpřed a zaklepal mu rameno. Otočil se a jeho oči se zúžili, cítil jsem, jak je celý rozpálený. Stáhl jsem ruku zpátky. Zase se ve mně objevil ten samý zlý pocit.
"Ahoj." pronesl jsem stroze, ale klidně. Musel jsem si zachovat chladný klid, pokud se to mezi námi mělo urovnat. Vůbec jsem si nebyl jistý, tím, co se teď a tady stane, jedíné, co mi bylo naprosto jasné, byl fakt, že to prostě musím udělat. K tomu jedinému pocitu a myšlence jsem se upnul a zadíval se mu do očí.
"Ahoj." odpověděl mi, v jeho hlase bylo znát, že mu moje přitomnost není zrovna příjemná, proto jsem přešel rovnou k věci. Našel jsem v sobě posední zbytky sebedůvěry a vrhl jsem se do toho. Zrovna jsem otevíral pusu, když mě Lukas přerušil otázkou.
"Co potřebuješ, Adame? Má to něco společného s tvou sestrou a jejím ochodem od mojí smečky? " Zachoval se jako správný alfa. Ale kvůli tomu jsem tady přece nebyl.
"Ne, jde o tu novou." stačila jediná věta a on strnul a pozorně se na mě zadíval. Jeho oči zkoumali, každý můj pohyb. Nevěděl jsem proč, ale naskočila mi husí kůže.
"Jaine…" dodal jsem po chvíli a odmlčel se "Jmenuje se Jaine a chodí na naši školu. Ale o tom jsem mluvit nechtěl, v prvé řadě jsem se chtěl omluvit za svoje chování, kvůli mé sestře." Promnul jsem si ruce. Bylo mi nepříjemně a byl jsem nervozní, nedokázal jsem určit jeho další reakci jako ostatně nikdy. Většinou jsem dokázal poznat jak lidi uvažují a co bude reakce na to, co naopak udělám já, ale u něj to nikdy neplatilo.
"Omluva přijata." Řekl Lukas a zadíval se do dálky.
"Jaine."poznamenal šeptem a zadíval se do nebe. "Má tak silnou auru, není divu, že ji Farien chce, stejně jako tvou sestru, která se do něj mimochodem zamilovala." Pronesl to jakoby nic, ale ve mně hned vzkypěl vztek. Tohle není pravda, moje setra by něco takového neudělala kvůli lásce, na to byla až moc loajální.
"To není možné." Prskl jsem a zhnuseně na něj pohlédl.
Lukas si povzdech než promluvil, tentokrát jeho odpověď zněla lítostivě. " Nenávidí mě a Farien jí nabídl něco, co já jsem nemohl. Chtěl ji odjakživa a před její vlastní volbou jsem ji nemohl ubránit. To jak se rozhodla…udělala to ze své svobodné vůle." Znova si povzdech na otočil se ke mně.
" To je vše, co ti k tomu můžu říct. Ona si vybrala sama a já jsem ji propustil, však víš jak to u nás chodí. Jen mě udivilo, že neproměnila i tebe. Čekal jsem, kdy to udělá, ale neudělala to. Zdá se, že tě chrání."
Zavrtěl jsem hlavou a vrhl se k němu, potřeboval jsem ho znova praštit, ale těsně před tím, než moje dlaň dopadla na jeho tvář, jsem se zarazil. Nemohl jsem to udělat.
Lukas nevypadal ani trochu překvapeně." Omlouvám se. Nechtěl jsem, aby se to stalo."
Odtáhl jsem se. " Omluva přijata."
"Teď Jaine, proč jsi mi o ní řekl? Proč její jméno? " zeptal se jemně a pohlédl mi do očí, jako by v nich hledal náznak zaváhání.
"Za tři dny se promění, potřebuju…chtěl bych, abys ji přijal do smečky." Řekl jsem tiše.
Lukas jen maličko přikývl, jako, že chápe, co chci. Pak se pousmál.

"Jen pokud splní tři body pro přijetí."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bara bara | 30. května 2014 v 18:45 | Reagovat

super tesim se na dalsi

2 Kačíí Kačíí | Web | 30. května 2014 v 20:33 | Reagovat

Už jsem četla u Cally, mě se ta kapitola moc líbí, povedla se ti :) :)

3 Eliza Eliza | Web | 30. května 2014 v 21:18 | Reagovat

Taky jsem už kapitolu četla u Calliy, ale stejně, napíšu to i sem, že se mi líbí :D :) S tím, že má rychlý spád...Nevím, mě to přijde v pohodě, nijak mi to neva ;) Jen jsem se chtěla zeptat, páč mi to prostě nedocvaklo, vy píšete povídku s Calliou napůl?

4 Mayline Mayline | Web | 30. května 2014 v 21:46 | Reagovat

Četla jsem u Callii, tskže není co dodat ;)

5 ellaness-photo ellaness-photo | Web | 31. května 2014 v 15:10 | Reagovat

dobré :3

6 Abigail Abigail | Web | 31. května 2014 v 22:16 | Reagovat

[2]:díky =)

[3]: Ano tak nějak to je =)

[4]:jop =)

[5]: děkuju =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama