Série Legenda - Marie Lu

7. února 2015 v 21:24 | Abigail |  SérieAutor/Autorka: Marie Lu
Překladatel/ka: Tomáš Bíla
Autor obálky: Lori Thorn
Žánr: Sci-fi a Fantasy - Romány
Nakladatelství: CooBoo

Originální název: Legend
Počet stran : 280

Děj:

Na území, kde se kdysi rozprostírala západní část Spojených států, se nyní nachází Republika - stát, který je v nikdy nekončící válce se svými sousedy. Patnáctiletá June se narodila v jedné z nejbohatších čtvrtí v Republice, je zázračným dítětem a připravuje se na závratnou kariéru v nejvyšších vojenských kruzích. Stejně starý Day se naproti tomu narodil ve slumu a už ve svém mladém věku je nehledanějším zločincem Republiky.
Oba pocházejí z naprosto odlišných světů a zdá se, že neexistuje důvod, proč by se jejich cesty někdy měly zkřížit. Ovšem pouze do doby, než je zavražděn Metias, bratr Juny, a než se Day stává hlavním podezřelým. Rozpoutává se hra na kočku a myš, v níž se Day snaží ochránit svou rodinu a June pomstít smrt bratra. Ale při šokujícím zvratu událostí oba odhalí, co je ve skutečnosti postavilo proti sobě. Nyní nastává boj o holý život, boj o budoucnost lidstva, boj o skutečnou lidskou svobodu.


Originální název: Prodigy
Počet stran : 344

Děj:

June a Day přijíždějí do Las Vegas a nemyslitelné se stává skutečností - Elektor Primo umírá a vlády se ujímá jeho syn Anden. Republika se tak ocitá ještě o krok blíže absolutnímu chaosu. Day však ze všeho nejvíc touží zachránit svého malého bratra, a tak mu nezbyde nic jiného, než se spojit s Patrioty. Ti oběma slíbí pomoc, mají jen jednu malou podmínku - Day a June musí zabít nového vládce.Zdá se, že je to mimořádná šance, jak změnit vývoj celé republiky, jak vyjádřit vůli tak dlouho utiskovaného národa.
Originální název: Champion
Počet stran : 344

Děj:

June a Day přinesli pro Republiky obrovskou oběť, ale nyní se jejich země ocitla na pokraji zániku. V okamžiku, kdy se vše schyluje k podepsání mírové dohody s odvěkým nepřítelem Koloniemi, se přihodí něco, co změní kola osudu a uvrhne celý národ do boje o holou existenci. A jestliže chtějí Day a June zachránit Republiku, musí obětovat to nejdrahocennější, co mají. Odhodlají se k další oběti, nebo se nakonec ukáže, že všechno je úplně jinak?


Můj názor:

Když jsem tuto sérii začínala číst, měla jsem takový zvkáštní pocit. Neumím ho přesně popsat, ale zaujalo mě to, protože, i když jsem měla nějaký předpoklad jak to skončí, tak to bylo většinou o něco jinak, než jsem si to představovala, což mě donutilo to číst rychleji, než jsem původně měla v plánu. Trošku mi to připomnělo hladové hry, ale jen trošku. Jak to jen říct? Možná to bylo těma záplavama(spoiler).

Je to psáno ze dvou pohledů. June a Daye. Dá se říct, že to nemá přímo očíslované kapitoly, ale nevadilo mi to, naopak mě to nutilo číst dál a dál, protože ve většině se to prolínalo mezi sebou v ději. Styl psaní mi nepřišel zvlášť těžký. Ale tak mě nikdy téměř žádny styl psaní nepřipadá příliš těžký nebo složitý. A co se týče obalu knih, docela se mi líbili. Jsou takové jednducé, ale mají svou krásu, stejně jako i původní obálky.

Takže nakonec asi jen poznamenám, že knihy byli užasné a celá série e mě zanechala jakési stopy. Poslední, co bych chtěla říct, je asi to, že se to odehrává víceméně v budocnosti. To je asi vše. Zbývá jen hodnocení celé série.

Hodnocení:
Kniha:
10/10
Obálka:
4/5

Obrázky postav a ke knize:(myslím, že jsou přímo od autorky, ale nejsem si tím jistá na 100%)


June a Day:Tess:Thomas?Kaede:


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tina Tina | Web | 9. února 2015 v 13:37 | Reagovat

Mám na tuhle sérii už delší dobu políčeno....strašně by se mi líbila aspoň si to myslím :D Obrázky jsou bombový. (Fajn, mám chuť se sebrat a jít si celou sérii koupit, ale to je celkem drahý :/) Snad se k ní dostanu, co nejrychleji, protože tvoje recenze mě ještě víc nakopla :D

2 Abigail Abigail | Web | 9. února 2015 v 19:17 | Reagovat

[1]: Jen si ji přečti, teda, až bude čas a díky =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama