Temný Anděl

15. března 2015 v 0:12 | Abigail |  Série

Autor/Autorka: Meredith Ann Pierceová
Žánr: Romány, povídky
Nakladatelství: CooBoo
Název: Temný anděl/The Darkangel
Počet stran: 200
Rok vydání: 2011

Děj:

Eoduin se posmívá příběhům a pohádkám staré chůvy, ale co když je v nich ukryto kruté zrnko pravdy? Její služebná Aeriel až příliš brzy zjistí, že temní andělé jsou smrtelně skuteční. A neskutečně krásní! Vampýr odnese Aeriel na svůj hrad, kde musí sloužit jeho třinácti manželkám - přízrakům bez krve a duše. Aeriel je omámena magickou přitažlivostí temného ikara a nedokáže se mu vzepřít. Bolestně si však uvědomuje, že ho musí zabít, aby zachránila nejen sebe, ale i duše přízračných žen. Vydává se tedy na nebezpečnou cestu... Dokáže Aeriel překonat nástrahy na své pouti? A neexistuje přeci jen nějaká možnost, aby si neposkvrnila ruce vraždou tvora, v němž snad stále ještě doutná jiskřička lidskosti a dobroty?Název: Přes moře písku/A Gathering of Gargoyles
Počet stran: 256
Rok vydání: 2012

Děj:

Aeriel zlomila prokletí vampýra Irrylatha a vrátila mu jeho lidskou podobu. Ve snech ale Irrylatha stále pronásleduje bílá čarodějnice, a tak se Aeriel vydává na dlouhou pouť, aby získala odpověď na tajemnou hádanku a našla šest kouzelných chrličů. Cestou za prastarou Sibylou, která zná řešení hádanky, ji stíhá šest vampýrských synů čarodějnice. Bude Aeriel po všech útrapách a strastech dost silná na to, aby bílou čarodějnici jednou pro vždy přemohla?

Název: Ravennina perla/The Pearl of the Soul of the World
Počet stran: 216
Rok vydání: 2013

Děj:

Vojska proti čarodějnici z Mrtvého jezera byla shromážděna, ale kde je Aeriel? Co se s ní stalo? Podaří se rozluštit tajemství zbývající věštby včas, aby byla planeta zachráněna? Mezitím Aeriel zoufale bloudí podzemním labyrintem, bez jediné vzpomínky, ztracená a vyčerpaná. Jediným světlem v temnotách jí je bledá perla na hrudi. Dokáže najít pomoc dřív, než ji vyčmuchají čarodějnické lasičky? A jak se nakonec rozhodne Irrylath? Bude jeho srdce patřit Aeriel, nebo ji zradí? Pronásledován nočními můrami od vodní víly se utápí v pochybách o vlastní statečnosti. Má Aerielin svět vůbec naději na přežití?

Můj názor:

Abych řekla pravdu, když jsem začínala tuto sérii číst, připadala mi jako pohádka. Přece jen to bylo psáno takovým zvláštním způsobem. Neřekla bych, že přímo jednoduchým, ale četlo se mi to dobře. Vlastně to byla série, kterou jsem hned po hladových hrách a upířích denících přečetla takhle rychle. Přesně nevím, kde se děj odehrával, na jakém místě, ale rozhodně to měla autorka zajímavé a promyšlené, asi. Zdálo se mi, že celý příběh se vlastně neodehrával na zemi, nýbrž někde úplně jinde.
Ale líbilo se mi to. Byla to až překvapivá změna, doteď nevím, kde se to odehrávalo, ale možná na měsíci. Protože Oceanus mi připadal, že by to mohla být země a sluneční hvězda byla rozhodně slunce. No to asi posoudíte sami. Děj mě vlastně nijak zvlášť nenudil, asi protože to pro mě byl celkem oddech. Někdy jsem hlavní hrdinku měla ráda, jindy mi lezla na nervy. Hlavního hrdinu, jehož jméno si ještě doteď nepamatuju moc dobře jsem si taky trošku oblíbila. Ale jak už jsem psala na začátku, celá série mi připadala jako pohádka.
Uznejte, zlá čarodějnice, prastaří, princové, královny a další... Prostě mi to připadalo jako pohádka. Ale myslím, že pokud vás zajímají takovéto příběhy, mohla by se vám série dost líbit. Koneckonců, byl to příjemný oddych od ostatních knížek, které mají děj většinou na zemi. Teda podle toho, co jsem zatím četla.

I když místy to bylo zdlouhavé a možná nudné, líbilo se mi to.

Hodnocení:
Kniha:
8/10
(Připadalo mi to trochu jako pohádka, ale musím uznat, že to bylo vážně ddobře zasazené do svého prostředí)
Obálka:
3/5

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 uguufzaqicefo uguufzaqicefo | E-mail | 21. května 2018 v 6:04 | Reagovat

http:/// - .ankor <a href="http:///">.ankor</a> http:///

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama