Moje Pravda

8. dubna 2015 v 14:22 | Abigail |  Other thingsAhojky,

Vím, že to asi bude znít jen jako stěžování, ale snad to nevadí. Jde o jedno krásné téma. Název článku je Moje Pravdaa já vám hned napoprvé vysvětlím, proč. Jde o to, že jsme se s bavičkou tak trošku chytli ohledně jedné věci, která se týkala socialismu a jak to je teď ( A taky jak se dává vajíčko a okurka na chlabíčky, ale to je vedlejší).

Babička mi řekla, že za socialismu to bylo o hodně lepší, než teď. Měla pravdu v některých věcech. Já jsem naopak pokládala Socialismus jako utopii. Protože musela jsem uznat, že my jsme se sice měli dobře a měli práci a možnost rodiny a tak dále. Jenže naopak jiní lidé trpěli za své názory proti socialismu. Taky mi přijde, že všichno patří všem je tak trochu utopie. Uznejte, šlo by to v tomhle světě? Možná ano, možná ne. Já to nijak nevyvracím. Buď by byl socialismus (komunismus) doteď a nebyla demokracie, jak ji známe dneska, nebo naopak je to tak jak teď. Název Moje pravda spočívá v tom, že bybička mi řekla, že musím mít vždy svojí pravdu a nikoho jiného neposlouchám. Že demokracie je špatná a socialismus by byl o hodně lešpí. No byl, v tom, že všichni mají práci. Nebyla by taková nezaměstnanost. Naopak já bych třeba nechala demokracii. Protože nevím, asi mi to vyhovuje? Až na tu nezaměstnanost a dluhy a okradání. To by se mohlo trošku zmírnit.

Ale to není, co chci říct. Mě spíše připadá, že starší nerespektují zase ty naše názory na doby. Já mám svou pravdu a to je špatně. Jenomže z mého pohledu to je tak, že i Babička má svou pravdu ( názor a odmítá se ji vzdát. Přijde mi, že nerespektuje to, co si myslím já. Alespoň v té hádce mi to tak připadalo. Protože mě pak vyhodila pryč. Ale nevadí.
V socialismu stát vše zabaví, ale patří to doopravdy všem? Nebo jen samotné vládě, která stát vede? A co Gulagy v Rusku? Co ta druhá strana socialismu?
Ja vím, že demokracie není úplně super, ale měli bychom takovou možnost v době kdy byl socialiosmus? Dělat věci, které můžeme dělat teď?

Proč mi ten článek přijde děsně nesrozumitelný? No nic. Myslím, že timto bych asi skončila.
A co vy? Co by bylo lepší. Socialismus nebo Demokracie? Máte možnost se k tomu vyjádřit v komentářích.
Jinak je to jen názor. Nemůsite ho se mnou sdílet ani se k tomu vyjadřovat...
Sayo,
Abigail =)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Callia Callia | 8. dubna 2015 v 16:45 | Reagovat

Já bych nejraději zavedla nějaký nový režim, ve kterém by bylo to dobré ze socialism a to dobré z demokracie. V takovém státě by musel být dokonalý život.

2 Abigail Abigail | Web | 8. dubna 2015 v 19:45 | Reagovat

[1]: To by mohlo vyjít, jenomže většina režimů v sobě skýtá i něco špatného =) Ale je to dobrý nápad =)

3 Smilee Smilee | Web | 9. dubna 2015 v 19:29 | Reagovat

Já bych teda socialismus ani za nic nechtěla :D Stačí se podívat kolem sebe a všimnout si toho, co za sebou nechali a přijde mi to jako ta největší blbost. Všechno všem prostě nemůže fungovat, pořád tu budou ti lidé, kteří to nějakým způsobem zničí a nikdy by to asi tak, jak to naplánované bylo, nedopadlo.
Asi bych brala taky nějaký všeho mix, ale vyhovuje mi hlavně demokracie :D

4 Abigail Abigail | Web | 10. dubna 2015 v 19:05 | Reagovat

[3]: Dobrý názor...demokracie je fajn, i když některé výlevy politiků stojí za to =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama