Počátek (Origin)

25. dubna 2015 v 14:00 | Abigail |  Samostatné knihy

Autor/ka: Jessica Khouryová
Počet stran: 372
Rok vydání: 2013
Nakladatelstí: EgmontDěj:

Džungle skrývá dívku, která nemůže zemřít.
Pia vždy znala svůj osud. Měla počít novou rasu, linii nástupců, kteří porazí smrt. Za tímto účelem se zrodila, byla geneticky upravená k nesmrtelnosti a vychovávaná týmem vědců v tajné skrýši v Amazonském deštném pralese. Nyní ji vědci začínají podrobovat testům, jejichž výsledkem má být dokončení celého nebezpečného projektu.
Co si Pia pamatuje, vždy nejvíc toužila naplnit jejich očekávání. Ale v noci o svých sedmnáctých narozeninách nachází díru ve zdánlivě neproniknutelném plotě, který uzavírá její sterilní domov. Poprvé v životě volná v džungli potkává Eia, chlapce z nedaleké vesnice. Nedokáže odolat a pokračuje v útěcích, aby ho mohla vídat. Zamilují se do sebe a kousek po kousku začínají poznávat pravdu o Piině původu - pravdu se smrtícími následky, která navždy změní jejich životy.

Můj názor:

Real Teal / Raindrops on Lilies
Na Počátek jsem narazila v knihovně zcela náhodně, ale knížka mě ihned zaujala. Už podle anotace. Poražení smrti a nastolení nové generace. No, uznávám, že to zrovna nebyl můj styl, ale knížku jsem si zamilovala, už po přečtení první části. Neříkám, že nebyla složitá nebo složitě napsaná, to záleží na pohledu každého jedince zvlášť. Mně se četla celkem dobře. Nemohla jsem se dočkat pokračování této knihy.


Je to příběh na 372 stran a na konci mě příjemně překvapil. V podstatě až dokonce jsem si nebyla jistá, jak knížka skončí. Byla jsem knížkou uchvácena. Co se týká postav, celý příběh se točil kolem Pii, která najednou začala mít vlastní hlavu. Přesto, že si přála uspět, pro vědce, tak naopak pomalu zjišťovala, že její původ není jen tak. Nebylo to tak jednoduché, jak jí řekli. Neslo to sebou dost obětí. Docházelo tam k mnoha zvratům, které jsem nečekala.


Možná proto mě knížka tak uchvátila. Eia, druhého rádoby hlavního hrdinu jsem si také oblíbila, protože, no neumím to přesně vyjádřit, ale líbil se mi. Měl něco do sebe. Nebudu říkat, jak to dopadlo, to zjistíte sami, až si knihu přečtete.
Ale je to jedna z knih, kterou hodnotím plným počtem bodů. I obálka se mi celkem líbila, původní je vlastně stejná, takže se mi líbily obě. Obě byly také originální.


(Na obrázku je květina, která umožnila Pie nesmrtelnost...)

Hodnocení:
Kniha:
10/10
Obálka:
5/5
Sayo,
Abigail =)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama