Sága Lartena Hroozleho

15. dubna 2015 v 20:26 | Abigail |  Série

Autor/Autorka: Darren Shan
Žánr: Sci-fi, Fantasy - Romány
Nakladatelství: CooBooNázev: Zrození zabijáka /Birth of a killer
Počet stran: 192
Rok vydání: 2013 (únor)

Děj:

Larten Hroozley tvrdě pracuje už od osmi let v továrně na hedvábí, kde musí spolu se svým bratrancem snášet násilnické chování předáka Traze. Když se Traz jednoho dne zase rozvzteklí a napadne Lartenova bratrance Vura, Larten se neudrží a bratrance začne bránit. Hrůzný konflikt ukončí předákova smrt. A Larten, který Traze zabil, musí urychleně zmizet. Na útěku se kvůli nepřízni počasí rozhodne schovat na hřbitově a přenocovat v kryptě. Tam narazí na záhadného Sebu Nila...


Název: Oceán krve /Ocean of blood
Počet stran: 184
Rok vydání: 2013 (srpen)

Děj:

Sága Lartena Hroozleyho pokračuje… Larten Hroozley a jeho přítel Wester Flack se přidají k Vlčatům - skupině divokých mladých upírů, kteří se chtějí předtím, než se plně zapojí do záležitostí upířího klanu, vybouřit. Libují si v bezduché zábavě, pitkách, dobývání žen a hostinách na bitevních polích. Ale pak přijde chvíle, kdy si Larten uvědomí, že tenhle způsob života není nic pro něj, přesto však cítí, že se ještě úplně nevyvázal ze světa lidí. A tehdy se musí rozhodnout, jestli zůstane věrný svému mistrovi a jeho zásadám, nebo jestli se utopí v krvi…Název: Palác prokletých / Palace of the Damned
Počet stran: 200
Rok vydání: 2014 (leden)

Děj:

Ještě než do jeho života vstoupila Madame Okta, Circo Mostruoso a Darren Shan, Larten Hroozley byl mladý muž. Toto je jeho příběh. Poté, co opustil svého mistra a pobil téměř celou posádku na lodi, Lartena sužuje pocit viny. Život v upířím klanu už ho neláká, proto se rozhodne usadit v Paříži, kde se vydává za člověka. Ve francouzském velkoměstě konečně najde trochu štěstí, a dokonce se tu i zamiluje do lidské ženy.


Název: Bratři až do srti/ Brothers to the death
Počet stran: 200
Rok vydání: 2014 (prosinec)

Děj:
Připravte se na velký šok, sága Lartena Hroozleyho se blíží k hrůznému konci! Po letech bloudění našel Larten konečně cestu zpět do své upíří rodiny v Paříži. Usídlil se tam, stal se učitelem mladého upíra a rozhodl se také pokračovat v surovém a brutálním výcviku na generála. Zdál se šťastnější, než kdy byl. Ale přece jen se z jeho problematické minulosti vynoří jedno jméno a Lartenův život je znovu stržen vírem chaosu. Vyráží na nebezpečnou cestu a projede svět křížem krážem, aby našel svého nepolapitelného nepřítele. Existují totiž upíři, kteří se snaží vyvolat válku světových rozměrů. Upíři, kteří se nezastaví před ničím. Upíři, kteří jsou ochotní zradit Lartena tím nejhorším způsobem. A když už si Larten myslí, že je úplně na dně, tak ještě neví, že to nejhorší teprve přijde.
Můj názor:

Když jsem začínala tuto sérii číst...Vlastně jsem od něj dočetla jinou sérii zrovna, když jsem s tím začínala. Ta série byla od stejného autora. No ale to je jedno. Tahle série svým způsobem předchází ještě jiné sérii, která začíná dílém Madame okata, možná ji znáte, má dvanáct dílů a Larten Hroozley je právě postava z této série. Celá tato série se vlastně toší kolem jeho života, před tím, než poznal Darrena v sérii madame okta a taky pojednává o tom jak se stal upírem. Objevují se tam i události s druhé a první světové a celkově je to takové propletené s historií.

Co se týče mého názoru. Můžu říct, že se mi knihy četli dobře. Styl psaní mi nepřišel moc složití, o když možná je to mnou, protože už jsem od něj pár knih čatla, takže už jsem si zvykla. Co se týče třeba psaní kapitol dá se říct,. že jsou za sebou, myslím to tak, že nová kapitola není na další straně, ale že jakmile jedna končí navazuje druhá. Nevím proč, ale docela ki to čtení usnadnilo. Takže styl psaní se mi líbil. Celá série je psána v er-formě, což je trošku změna oproti jiným sériím, co zatím napsal Darren Shan.

Co se týká obálek, dala jsem ke každé porovnání, jak vypadala v originále. Myslím, že více by se mi líbili původní onálky, ale ani ty české mi nijak nevadili. To je asi vše.

Hodnocení:
Kniha/y:
9/10
Obálka/ky:
4/5
Sayo,
Abigail =)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Káťa Káťa | E-mail | Web | 17. dubna 2015 v 21:49 | Reagovat

Můj milovaný Darren ♥♥♥

2 Abigail Abigail | Web | 18. dubna 2015 v 9:55 | Reagovat

[1]: =D

3 V. V. | Web | 18. dubna 2015 v 13:32 | Reagovat

Jelikož jsem knihomol, tak se mi tento článek opravdu líbí. Je to dobrá recenze, zkusím si knihu sehnat a přečíst! :)

4 Abigail Abigail | Web | 18. dubna 2015 v 17:16 | Reagovat

[3]: Děkuju =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama