Temné vize RC 2/2

8. května 2015 v 17:48 | Abigail |  Série

Autor/Autorka: L. J. Smith
Žánr: Sci-fi, Fantasy
Nakladatelství: Fragment


Název: Vášeň/The Passion
Počet stran: 254
Rok vydání: 2012 (říjen)

Děj:

Třetí díl napínavé série Temné vize. Kaitlyn a jejím přátelům se podařilo získat úlomek čistého křišťálu od Bratrstva. Ten může zničit zrůdný krystal pana Zetese, který páchá zlo. Nejprve však musí najít místo, kde je krystal schovaný. Kaitlyn se proto rozhodne pro návrat do institutu, protože jako tajný špeh má šanci úkryt najít. Podaří se skupině nadaných studentů porazit pana Zetese? Jaké nebezpečí hrozí Kaitlyn?

Názor:
Když jsem Temné vize uviděla poprvé, měla jsem takovou tu upíří mánii, kdy jsem měla zrovna rozečený 13 díl upířích deníku ( tam jsem taky skončila). Temné vize jsou oproti Upířím deníkům o něco kratší série a proto jsem si ji taky vážila, protože upíří deníky mě prostě přestávali byvit. Přišlo mki to spíše prodlužované. Ovšem zpět k temným vizím. Kdybych měla přiblížit děj.

*spoiler* 
Kaitlin je ve škole neoblíbená a vlastně ji téměř všichni mají za čarodějnici. Ovšem do doby, než se ve škole objeví jedna žena ( nemůžu si vzpomenout na její jméno) a pozve ji do institutu Pana Zetese (Institut nadaných). Kailin nadšeně souhlasí, protože by to mohla být dobrá šance. Ovšem brzy zjišťuje, že to není tak úžasné jako by to mělo být. Sice si najde spoustu přátel, a taky se zamiluje do kluka. Zprvu nemá ponětí, že se za institutem skrývá něco mnohem zahadnějšího a děsivějšího, než se zdá. Když to zjistí, a dozvědí se to i její přátele, tak samozřejmně utíkají a hledají úpomoc. Ovšem nakonec se ukáže, že to byla ztráta času a že ti kteří jim pomoct měli, jim nepomohou. Nepříjemná situace.
*spoiler*
Kdybych měla hodnotit děj knihy, vlastně celkový příběh, řekla bych že to měla pěkně zakomponované, šlo to po sobě tak jak mělo.
Bylo tam i dobrodružství a nějaký ten souboj dobra se zlem. Ale charakterově mi to přišlo podivné.
Jak to říct? Kaitlim byla ten typ holky, který chtěl vypadnout, viděla v institutu šanci, kvůlu jejím schopnostem. Ale celkově jsem si s ní zkrátka nesedla. Nevím proč, ale její dilema s kluky mi místy přišlo, až směšné, ačkoli nemůžu říct, že bych ji přímo nenáviděla. Gabriel, byl takový ten špatný kluk, ve skrytu vlastně dobrý. Alespoň mi tak celou dobu připadal. Konec mě nepřekvapil, protože jsem ho tušila. Přesto se dá říct, že se mi líbil styl napsání a taky příběh.
Námět byl dobrý a možná i docela dobře zpracovaný. Jen nevím, prostě jsem nemělá naladu to číst. Tak nějak jsem to nebrala jako moc čtivou knížku.
Vlastně mě celá série tak nějak nechytla. Ale nenudilo mě to. Někdy jsem se zasmála. Takže to mohlo být jen mou lenivostí. Obálky se mi líbily ty původní. I když ty české nebyli zas tak špatné, jen mi přišli jednorázové, jen změnili barvu

Hodnocení:
Kniha/y:
7/10
Obálka/ky:
4/5
Sayo,
Abigail =)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama