Dokonalý pár - série

21. června 2015 v 13:30 | Abigail |  Série
Autor/Autorka: Ally Condieová
Žánr: Dystopie, Dokonalost, Drama
Nakladatelství: Knižní klubNázev: Dokonalý pár/ Matched
Počet stran: 328
Rok vydání: 2012 (červen)

Děj:

V dokonalém světě o všem rozhodují Správci - vyberou vám ideálního partnera, práci i den, kdy zemřete.
Cassie vždy věřila, že podřídit se těmto rozhodnutím je jen malou daní za dokonalý život. Když jí tedy Společnost vybere jako životního partnera jejího nejlepšího kamaráda Xandera, nepochybuje o tom, že je to ten pravý… dokud se na displeji s jeho portrétem nakrátko nemihne tvář někoho úplně jiného. Cassie musí najednou řešit obrovské dilema - volit mezi Xanderem a Kyem, jediným životem, jaký kdy poznala a dovedla si představit, a cestou, po níž se dosud nikdo nevydal. Musí volit mezi dokonalostí a citem, který možná dokonalý není, zato je však upřímný.
První část románové trilogie z budoucnosti, která staví na literárních kvalitách minulosti.Název: Dokonalý sen/ Crossed
Počet stran: 344
Rok vydání: 2013 (leden)

Děj:
Kdesi v nejisté budoucnosti pátrá Cassia ve vnějších provinciích po Kyovi, jehož sem Společnost odvedla na jistou smrt. Když zjišťuje, že se Kyovi podařilo uprchnout do velkolepých, ale divokých kaňonů, neváhá i ona riskovat život - po nebezpečném útěku z pracovního tábora se vydává po Kyových stopách do Příčného řezu, tajemného místa, v němž prý lze nalézt poslední záblesky svobodného života a možná i Vzpoury, k níž se Cassia touží přidat. Jenomže přeje si to samé i Ky, jenž toho o sobě zamlčuje mnohem víc, než se původně Cassie zdálo? A jaké tajemství skrývá Xander? Druhý díl úspěšné trilogie americké autorky Ally Condieové.

Název: Dokonalý svět/ Reached
Počet stran: 448
Rok vydání: 2013 (srpen)

Děj:

Poté, co Cassie zoufale hledá za hranicemi Společnosti Kye a také možnost, jak se přidat k Povstání, zjišťuje, že oba dva mohou svého cíle dosáhnout jedině tehdy, když ztratí to, na čem jim nejvíce záleží. Jeden druhého. Jejich cesty se tedy znovu rozcházejí a zatímco Ky zůstává ve vnějších provinciích, Cassie je Povstáním vyslána zpět do Společnosti... Epický závěr bestsellerové trilogie Ally Condieové o boji za možnost vybrat si v dokonalém světě budoucnosti svůj osud.

Můj názor:

Když jsem četla tuhle sérii, na první moment podle obálky to vypadalo nadějně. Ovšem podle stylu psaní se mi to zdálo strašně složité, protože...nevím ten styl psaní mi přišel opravdu složitý a četlo se mi to špatně. Jinak děj byl super i myšlenka, jenomže tím jak to bylo napsané mě to prostě nějak po prvním díle přestalo bavit. Ovšem i přesto semi série líbila. Už jen ta myšlenka téhle budocnosti byla zajímavá, nevím, jestli bych v tomhle svetě dokázala žít.
Někdy tam byly nudné pasáže, které bych s chutí přeskočila, ale když jsem se přes nědostala přišla i troška akce. Takže kromě složitého stylu psaní se mi série líbila. Obálky nebyli špatné a nijak mi nevadili, právě naopak mi přišly celkém nápadité.

Hodnocení:
Kniha/y:
8/10
Obálka/ky:
4/5
(Obrázky - Tablety, které měli u sebe v pouzdře a celkově nějaké jak to tam vypadalo,)- Abigail -
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Smilee Smilee | Web | 24. června 2015 v 20:17 | Reagovat

Podle obálek a anotace to vypadá strašně dobře. Už jsem na knížku několikrát narazila a líbili se mi hlavně ty bubliny na obálce. No, podle tvého názoru už asi nejsem tolik nadšená. Složité knížky se mi čtou celkem blbě. Ale pokud budu mít čas, určitě tuhle knihu vyzkouším a třeba jí dám šanci :))

2 Abigail Abigail | Web | 25. června 2015 v 13:25 | Reagovat

[1]: je možné, že se ti nebude zdát tak slořitě osaná jako mně =D =)

3 Eliza Eliza | Web | 26. června 2015 v 12:17 | Reagovat

Obálky se mi líbí, je to takový podobný styl jako Hunger Games, postupná přeměna. Ale taky se mi styl psaní nelíbil. Navíc...Přišlo mi to trochu jako vykrádačka, prvky Divergence, Hunger Games, Smečky...Nevím, asi se to zdálo jenom mě, protože tuhle knížku jsem začala číst až po nich, ale nezaujalo mě to dost na to, abych si knížku koupila nebo přečetla celou. Asi se už k sérii nevrátím. Každopádně, pěkně napsáno, opět :D

4 Abigail Abigail | Web | 26. června 2015 v 18:01 | Reagovat

[3]: Děkuju =D Kdybych si nezadala, že to dočtu, asi bych to šla hned vrátit do knihovny.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama