Jsem roztříštěná (Roztříštění)

25. června 2015 v 20:10 | Abigail |  Série

Autor/Autorka: Tahereh Mafi
Žánr: Sci-fi, Fantasy
Nakladatelství: CooBoo
Série: Roztříštění


Název: Jsem roztříštěná/ Shatther me
Počet stran: 288
Rok vydání: 2013 (březen)
Anotace:
Jsem prokletá.
MÁM DAR.
Jsem zrůda.
JSEM VÍC NEŽ JEN ČLOVĚK.
Můj dotek je smrtící.
MŮJ DOTEK ZNAMENÁ SÍLU.
Jsem jejich zbraň.
BUDU SE BRÁNIT!

Nikdo neví, proč je Juliettin dotek smrtící, ale Obnova s ní má své plány. Chtějí ji použít jako zbraň. Ovšem Juliettina představa je úplně jiná… Kniha, kterou držíte v ruce, vás bude děsit.
Tuhle knihu nebudete moci odložit!Název: Jsem zlomená/ Unravel me
Počet stran: 392
Rok vydání: 2013 (srpen)
Anotace:
Tik tak tik tak tik tak tik tak… Už je skoro čas na válku! Juliette uprchla ze spárů Warnera do Bodu Omega, což je místo ideální pro lidi, jako je ona. Pro lidi s darem. A také je to hlaví ústředí hnutí odporu proti stávajícímu režimu. Konečně je volná a nikdo ji nechce použít jako zbraň. Konečně může svobodně milovat Adama. Ale nikdy se nezbaví svého vražedného dotyku. A ani Warnera, který po ní touží víc, než by bylo zdánlivě možné. V druhém díle této dystopické trilogie musí Juliette učinit několik životně důležitých rozhodnutí. Musí zjistit, co vlastně chce a o čem si myslí, že je to správné. A možná bude muset volit mezi srdcem a Adamovým životem.


Název: Jsem rozohněná / Ignite me
Počet stran: 344
Rok vydání: 2014 (srpen)
Anotace:
Juliette přežila a její příběh pokračuje… Nic už ale není jako dřív. Osud Bodu Omega je nejasný a každý, na kom Juliette kdy záleželo, se ocitl v nebezpečí. Válka je na dosah ruky a Juliette ví, že jediná cesta, jak se udržet naživu, je svrhnout nový systém. Její smrtící dotek přestává být prokletím a stává se velkou výhodou.

Můj názor:

No s celé téhle série jsem měla pocit, že hlavní hrdinka řeší své vztahy, alespoň u té poslední mi to vážně připadalo jen jako řešení vztah s Warnerem. Vyvrcholení bylo až na konci, ale vyznělo to spíš, jelikož to tam být musí bude to tam. Možná to připadalo jen mě. Ale pobavila jsem se, opravdu, nad některými výroky postav jse m se vážně nasmála a jen proto mě to možná bavilo číst. Styl psaní je úžasný, nikdy jsem neviděla, že by se tam postavě škrtaly myšlenky nebo jak to bylo myšleno, Styl nebyl tak těžký na čtení, jen mně někdy štvalo to opakování slov asi třikrát ve na konci věty, ale naštěstí to tam nebylo pořád. Takže styl psaní byl super. Ovšem ten děj...No byl tam. Jen mi přišlo, že celý třetí díl se věnovala svým problémům ze svou "první láskou" a Warnerem. Ale kupodivu to úplně nezavrhuju po dějové stránce, přeci jen se tam dělo spousta věcí a nějaká ta dějová linie tam byla.

Co se pak týče postav, nemůžu říct že bych si s někým nesedla. Hlavní hrdinka Julliete prošla velkou změnou. A ten svět, to prostě bylo něco, celkově jsem s ní soucítila. Z Adama jsem měla divný pocit, hlavně protože byl docela cholerik, ale i on měl dobré stránky. Kenjiho, toho ani nemůsím kometovat, toho jsem snad měla nejradši ze všech. (Porovnáte, až si to přečtete.) Co se týče Warnera, no měla jsem z něj smíšené pocity, zprvu to vypadalo, že je grázl, ale měl k tomu své důvody...No pak ty jeho rozhovory s Jamesem. (Taky poznáte, až si to přečtete a vydržíte až do třetího dílu.) No taky kapitola sama o sobě.

Poslední bych asi měla zmínit i obálky. Nebyly špatné u prvního dílu mě to zaujalo právě kvůli oné obálce. Je pěkná asi jí nemám co vytknout. A i ostatní obálky nejsou špatné. Ale myslím, že originál by mě asi uputal víc.- Abigail -


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliza Eliza | Web | 26. června 2015 v 12:15 | Reagovat

Souhlas, originální obálky se mi líbí o dost víc.
Tuhle sérii jsem zkoušela načít, ale prostě jsem se do prvního dílu nemohla začíst. Možná to bylo tou chvílí, ale prostě jsem si s knížkou nesedla. Slyším na ní ale spoustu chvály, tak jí možná zkusím znovu, i když podle tvého hodnocení a že hrdinka pořád řeší své vztahy...No nevím. Každopádně pěkně napsáno ;)

2 Abigail Abigail | Web | 26. června 2015 v 18:03 | Reagovat

[1]: Přišlo mi, že se tam víc řešily vztahy než děj, možná je to jen můj dojem, ale což =) Díky=)

3 Adelle Adelle | Web | 30. června 2015 v 21:03 | Reagovat

Tahle série si mě získala úplně maximálně! ♥ Zamilovala jsem si je všechny, i novely jsem v angličtině přečetla, prostě moje srdcovka ♥ Hrozně se mi líbilo, jak postavy prošly takovou změnou za ty knihy, mohla bych se rozplývat donekonečna :D

4 Abigail Abigail | Web | 1. července 2015 v 17:09 | Reagovat

[3]: Opravdu prošly velkou změnou =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama