Město - Darren Shan

9. září 2015 v 12:00 | Abigail |  SérieDěj:

Když bystrý a neohrožený mladík Kapak Raimi poprvé vstoupí do Města, hodlá se stát gangsterem-profesionálem po vzoru strýce Thea. Pro novou práci má vrozený talent, přesto je zřejmé, že mu jeho výpady procházejí až příliš hladce - a není to náhodou... Zpovzdálí nad ním drží ochrannou ruku sám obávaný Kardinál: jeho krutost je pověstná, a nikdo přesně neví, jak dalece celým Městem manipuluje. Čím blíž se k němu Kapak Raimi dostává, tím děsivější jsou tajemství, která jej pohlcují a zavádějí až za hranice lidskosti. Procesí mrtvých je první díl trilogie Město, kterou se Darren Shan poprvé obrací k dospělému publiku. Tento drsný urbánní thriller je zároveň příběhem o manipulaci, touze po moci, osudové lásce a zradě.


Děj:

Na horizontu pekla je drsný urbánní thriller pro dospělé od autora úspěšné Demonaty. I v druhé knize Shanovy trilogie vládne Městu nelítostný Kardinál, a Al Jeery byl po léta spolehlivým členem jeho osobní stráže. Jeeryho loajalita se ale začne drolit ve chvíli, kdy dostane za úkol vyšetřit brutální vraždu. Postupně odhaluje děsivá tajemství, která se dotýkají inckých zakladatelů města, samotného Kardinála, ale především pověstného zabijáka Paukara Wamiho. Wami je zlověstná, nepostižitelná bytost, která se řídí vlastními pravidly, zabíjí neúprosně, bez obav z trestu jako neosobní smrtící stín; a Al Jeery se brzy dozví, že s ním má společného víc, než by se zdálo... a čím víc se dovzídá, tím blíž se dostává na horizont pekla.


Děj:

Město hadů je závěrečným dílem trilogie Město, jíž Darren Shan, stejně jako v knihách Procesí mrtvých a Na horizontu pekla i tentokrát na čtenáře čeká strhující příběh plný napětí a temných odhalení, v němž autor mistrně spojuje žánr městské fantasy s prvky psychologického thrilleru. Městu již deset let vládne Kapak Raimi, muž, jehož stvořil první Kardinál, muž, kterého nelze zabít. Jednoho dne se ale ztratí a jeho věrný ochránce Ford Tasso tuší, že za tím stojí tajemní vilakové, dávní a mocní kněží z rodu Inků. Povolá na pomoc Al Jeeryho, kterému ale na Kapakovi pranic nezáleží a s vilaky se nechce zaplést. Přesvědčí ho až příslibem, že za to získá informaci, jež mu dovolí pomstít se tomu, kdo před lety zavraždil jedinou bytost, kterou miloval.. Spolu s tím, jak postupně proniká hloub a hloub do zvráceného, přízračného světa inckých kněží, dozvídá se o povaze Města víc, než by se odvážil představit…

Můj názor:

Od tohoto autora jsem toho četla hodně, počínaje jeho serií Madame Okta a Demonaty až po tohle. Ovšem Demonata a taky Medame Okta byly knížky pro mladé. Tohle je dospělá četba.

První díl mě hodně překvapoval. Byla to pro mně záhada, ajelikož se nedívám na poslední stránku. to nedělám skoro nikdy, tak jsem celou dobu měla zvláštní pocit. Když už jsem si myslela, že vím, co za vším je, tak jsem se zmýlila. Děj šel plynule za sebou, nijak zvlášť jsem se nezadrhávala. Kapak mi byl celkem sympatický, jako hlavní hrdina prvního dílu. Kardinál. No nevím jak ho popsat. působil na mě celkem zajímavým dojmem. Celé prostředí bylo napsané mysteriozním dojem, A trošku i děsivým.

Druhý díl, který ne přímo navazuje na první je v době, kdy Kapak není Kardinálem. (Jej, omlouvám se Spoiler!) Je tam, ale Al. Kniha je psána z jeho pohledu. Nemůžu říct, že bych si sním přímo sedla, ale stále jsem měla pocit, že se strácím stejně jako on. Čeká ho spousta strastí a překvapení. (Podle mé paměti, která není zrovna super.) Místo je stejné, akorát z jiného pohledu.

Třetí díl mě trošku zmátl, svým způsobem. Byl ze dvou pohledů, z jednoho o něco méně. Kapak zmizí bůh ví kam A Al si najmou na to, aby ho našel. Třetí díl je vyvrcholení. Člověk se tam dozví plno zajímavostí a vlastně celý ten systém všeho. Samozřejmně až úplně ke konci. Nebudu říkat nic dopředu. To bych vám neudělala. Pokud vás to bude zajímat přečtete si to sami.Pokud ne...Je to na člověku...

Celá série ve mě zanechala dobrý pocit. Styl psaní mi přišel úměrný a jelikož už jsem pár věcí četla, tak celkem i jednoduchý. Donutilo mě to zamyslet se. Pokud chcete něco oddechového, odložte to. Je to jen na vás. Co se týká obálek, líbily se mi. Takové celkem netradiční.

Hodnocení:
Kniha/y:
9/10
Obálka/ky:
4/5

-Abigail-

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kory Kory | Web | 9. září 2015 v 21:54 | Reagovat

Je to magořina... :D četla jsem první díl a část... myslím, že třetího, nebo dokonce i druhej, už nevím. Každopádně je to jedna z nejdepresivnějších knih, co se mi kdy dostaly do rukou, a taky jedna z nejdivnějších. Fakt podobnou atmosféru bych těžko hledala. Měla jsem z toho tak rozporuplné pocity, že to snad ani nejde..ale bylo to hustý.

2 Abigail Abigail | Web | 9. září 2015 v 22:01 | Reagovat

[1]: To bylo, podobně jsem si taky ítila, akorát jsem to nedokázala popsat =)

3 Kačíí Kačíí | Web | 10. září 2015 v 14:25 | Reagovat

Tohle si chci přečíst už dlouho, líbí se mi jak Darren píše:D
Pěkná recenze?:)

4 Abigail Abigail | Web | 10. září 2015 v 21:31 | Reagovat

[3]:Jo, píše skvěle =)

5 Eliza Eliza | Web | 27. září 2015 v 23:16 | Reagovat

Z nějakého důvodu jsem o tomhle ještě neslyšela o.O Obálky jsem viděla, ale o knížce samotné jsem toho moc nevěděla, dokud jsem si nepřečetla tvůj článek a teď si říkám: MUSÍM TO MÍÍÍÍÍT :D

6 Abigail Abigail | Web | 3. října 2015 v 21:38 | Reagovat

[5]: Snad se ti to bude líbit =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama