Anita Blake - Provinilé slasti

11. října 2015 v 13:38 | Abigail |  Samostatné knihy

Série: Anita Blake
Název: Provinilé slasti
Originální název: Guilty Pleasures
Autor/ka: Laurell K. Hamiltonová/Laurell K. Hamilton
Počet stran: 256 / 272
Rok vydání: 2006/2012
Nakladatelstí: Triton/ EpochaAnotace:

Vampyrismus je v USA legální. Za úplatu vám oživovatelé povolají z hrobu zombii dle vašeho výběru. Po některých hřbitovech se potulují ghúlové.Nemrtví by možná měli mít hlasovací právo, ale kdo zastaví ty, kteří začnou zabíjet lidi? Vedlejší zaměstnání oživovatelky Anity Blakeové je právě lov a exekuce odsouzených upírů. Co ale Anita udělá, když je žádána o pomoc při vyšetřování případu několika zavražděných upírů? Upíři jsou přece taky lidi. Nebo ne?

Můj názor:

Když jsem tuhle knížku poprvé uviděla, říkala jsem si, že už jsem o ní dost slyšela. Vzpoměla jsem si na Elizu a vzala jsem si ji, protože mě zaujala. HLavně kvůli jedné její povídce. Strašně jsem chtěla vědět, kdo je Jean-Claude. Když jsem ji začala číst, hned první řádek u mě vyvolal vlnu smíchu. Nebylo to mířeno špatně, prostě mě to pobavilo. První díl jsem přečetla rychle, až jsem se divila jak, protože poslední dobou jsem četla pomaleji. Ta zápletka byla neuvěřitelná. Protože ať už jsem podezírala kohokoliv z toho, co se dělo, nebyl to on. Jean-Clauda jsem nepodezírala.
Děj mě vtáhl do sebe a nechtěla jsem přestat číst.
Co se týká postav...
Samotná Anita na mě působila pozitivním dojmem. Nebrala si servítky, měla zásady. Byla taková lidská. Neumím to jinak vystvětlit, ale bylo fajn vědět, že není jen tak neohrožená lovkyně upírů.Asi to bude znít divně a stále jsem Anitu pokládala za blondýnku, ale ona není, sama nevím proč.
Jean-Claude na mě zprvu působil jako padouch, ale tak na mě působí pořád. Později jsem, ale zjistila, že za většinou věcí nestojí. Ale zdál se mi tajemný, možná proto mi připadal jako padouch. A taky ty znamení, ale o tom netřeba mluvit.
Nikolaos - Vládce města. Tisíciletá levitující upírka. Šílená osoba. Nezavděčila mi. Měla jsem chuť zprovodit ji ze světa hned na poprvé.
Od dalších postavách se zmiňovat nebudu, ale pokud si to přečtete dozvíte se o nich sami.

Co se týká stylu psaní, bylo to napsánio jednoduše, žadné zvláštní výrazy, kromě oslovování, ale to ponechme stranou. Celkově se mi to četlo dobře. Takže v tom nebyl problém. I obálka se mi líbila.
Asi bych se měla vyjádřit k tomu, proč je tu dvojí obálka. Dá se říct, že jsem na ni narazila v knihovně, když jsem si půjčovala další díl, napadlo mě sem dát i tu druhou.
Co se týče původní obálky.
Poprvadě se mi líbila více, než český přebal. Možná protože je tajemnější a víc se k tomu hodí.Hodnocení:
Kniha:
10/10
Obálka:
4/5
(víc se mi líbí původní obálka)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Heaven Heaven | Web | 11. října 2015 v 16:18 | Reagovat

Tu jsem četla už před dvěma lety a hodně se mi líbila. Anita je správná holka :)

2 Abigail Abigail | Web | 11. října 2015 v 18:30 | Reagovat

[1]: Anita je. A svých zásad se celkem v prvním díle drží...=)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama