Síla pětice

10. března 2016 v 20:34 | Abigail |  Série

Autor/Autorka: Anthony Horowitz
Žánr: Fantasy, Horror
Nakladatelství: BB/art
Série: Síía pětice
Názor:
Když jsem začínala číst tuhle sérii bylo to, protože mi to doporučila nejlepší kamarádka a zamilovala jsem se do ní. I přes některé popisové pasáže a moje nálady, kdy jsem byla lenoch a nehtělo se mi pořádně číst jsem si to užila.
Styl psaní mi vyhovoval, přišel mi jednoduchý a pochopitelný, ten styl psaní. Prostě mi sedl. První čtyři díly byli vesměs psány er-formou. První díl o krkavčí bráně. No měla jsem z něj smíšené pocity. Matta jsem zpru nevnímala moc sympaticky, stejně jako Pedra v druhém díle, ale oba jsem si je nakonec oblíbila. Příběh byl dobře rozvedený. Pak přišli na řadu dvojčata Jamie a Scott, kterého mi bylo líto, měla jsem ho ráda nejméně ze všech. Svým způsobem jsem měla ráda i Scarlett a ostatní stejně. Ale nejvíce jsem si oblíbila Pedra.
Konečný díl nazvaný zapomnění byl napínavý, i když jsem měla chuť pořád říkat " Ale Matt to ví! " už někdy od poloviny knihy. Proč se dozvíte sami až si to přečtete, pokud si to přečtete. Za tu sérii jsem vystrídala spoustu emocí od zmatku přes vztek až po smutek. Rozhodně mě příběh pětice zasáhl, i když až do konce si své trumfy autor nechával. Bylo to zvláštní. Nesnášela jsem staré, ale ta fantazie a ty jejich popisy mi přišli..."kouzelné" nevím jak bych to popsala. Prostě příšerkdy =D.
Měla jsem ráda i Richarda i Holly a i Lochana. Všicni mi někde v podvědomí zůstali.
Co se týče obálek, líbily se mi všechny. Svým způsobem na něco poukazovaly z knihy.
Rozhodně je to dobrá série doporučuje.
V obrázcích jsou odkazy na jednotlivé anotace na bux.cz, kdybyste měli zájem se podívat. A omluvte mé chyby.
Knihy:
10/10
Obálka:
4/5
- Abigail -
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama