Rozbité zrcadlo - Alina Bronsky

17. srpna 2016 v 19:47 | Abigail (M. M.) |  Samostatné knihy


Originální název: Spiegelriss
Autor/ka:Alina Bronsky
Počet stran:216
Rok vydání: 2014
Nakladatelstí: CooBoo


Anotace:


Říkají si smečka a nikdo nikomu nevěří. Ovšem Juli je ráda, že ji ty strhané postavy, které žijí na okraji Normality, vůbec přijaly mezi sebe. Poté, co jí byl odepřen přístup do světa víl, nemá už žádný domov. Co hůř, Normalita ji teď coby poslední žijící vílu pronásleduje. Juli se zoufale pokouší postavit mosty ke svému dřívějšímu životu, ale brzy pozná, že z přátel se stali nepřátelé a zrada je v novém světě na denním pořádku.

Můj názor:


Asi započnu se svým názorem někde v počátku. Napoprvé jsem vůbec nevěděla, jak to začínalo, myslím tím, že jsem si v knihovně půjčila tuhle knihu, protože mě něčím zaujala a už si nepamatuju čím a záhy jsem zjistila, že má první díl. Za zrcadlem. Přečetla jsem ho a dělat na něj něco jako recenzi nebudu, ale ze začátku, když jsem začala číst druhý díl, jsem byla zmatená. Možná to bylo proto, že mi nedošlo, kde přesně končil předchozí díl za druhé, zdálo se mi to zmatené, možná nesprávně vyjádřeno. Ale nějak to bylo celou dobu takové tajemné a nejenže jsem ani já sama nevěděla, o co jde pořádně (možná má chyba chápání), ale ani hlavní postava toho moc nevěděla.

Každopádně, co mohu říct je, že to bylo zajímavé. Chvíli mi trvalo se do toho dostat, ale styl psaní nebyl špatný a ani jsem se moc nenudila. Jen mě odrazovala ta skrytá "tajemnost". Měla jsem pocit, že si to musím domýšlet. Ale příběh Normality a jejího zániku a víl a freaků byl opravdu podivuhodný. Tohle sice není první knížka, která se týká víl, ale je první, kde se mi zdálo, že se nezaobírá jen vílami, ale také společností okolo.

Bylo zvláštní, že to co z toho plynulo, bylo, že Normalita se snažila na víly všechno svést. Bylo to napsáno nápaditě a téma zpracované úplně jinak, než jsem to znala předtím, ale některé společné prvky bych tam našla, kdybych nebyla líná je hledat.

Co se pak týká Juli, která je pronásledovaná a branná za největší nebezpečí, protože je údajně poslední vílou. Není to tak, že bych si s ní nesedla, ale zase ne úplně naopak. Vlastně to asi nebyla extra uřvaná postava. Nebyla slabá, ale asi ani moc silná. Ale hodila se tam. Dá se říct, že bych ji asi nezabila na každém kroku v knize. Někdy mi jí bylo líto.
Ivan - v tom jsem se trošku zklamala, ale ani jsem s ním nijak nesoucítila. Neřeknu, co se s ním stalo, ale v knize se to dozvíte. Ale chápala jsem ho, částečně.
Ksy - bylo mi trošku líto, co se jí stalo, ale jsem ráda, že nakonec alespoň něco zůstalo s Juli.


Obálka je nápaditá a hezká. To je asi vše, co mohu říct. Listování v knize u Coobo.

Kniha:
8/10
Obálka:
3/5
- Abigail -
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adine Adine | E-mail | Web | 22. srpna 2016 v 13:12 | Reagovat

Pěkná recenze. Nevím, jestli by mě ta kniha bavila, ale pokud na ni někdy narazím, podívám se na ni :)

2 Abigail Abigail | Web | 23. srpna 2016 v 11:13 | Reagovat

[1]: Děkuju. Když pominu fakt, že porušuju pravidla recenze jako takové, myslím z ohledem na český jazyk =D Nakonec jen, zá kouknutí nic nedáš =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama