The Lion King

20. srpna 2016 v 14:21 | Abigail (M. M.) |  Other things
Ahoj,

Ještě než jsem odjela ná tábor, tak jsem si zavzpomínala na své dětství a možná i ještě trochu puberty. Lví král, v originále The lion king a jeho druhý díl a vlastně i ty ostatní. Už to bylo alespoň šest sedm let, co jsem to viděla naposledy a ani teď mě to nepřestalo bavit. Považuju Lvího krále a Simbův příběh a Hakuna Matata za něco jako klasiku pro mě. A tajně doufám, že se to pouští dětem i teď, ale asi ne, teď je spousta Spidermanu, Batmanů a já nevím čeho dalšího. Protože to přišlo až potom.
Mám ráda kresbu lvího krále a ty příběhy, ne že ostatní kreslené filmy a pohádky byly k ničemu, jen je mi líto, že se takové věci třeba taky nepouští v televizi, ačkoliv Lví král byl rok 1994, to byl rok, kdy jsem ještě nebyla na světě, ale stejně jsem ráda, že jsem na to přišla. A miluju ten pocit nostalgie, který mě provází vždycky, když mám chuť si to pustit znova. Dokonce jsem zjistila a to jsem sice pitomá, že jsem si to nezjistila už dřív, ale písničky co znám jen z lvího krále, taky zpíval on a že jsou krásné. Třeba - Can you feel the love tonight nebo Circle of life nebo Hakuna Matata (English). Nebo Love will find a way a We are one z The lion king 2.Takže po všem tom, co jsem tady napsala za kecy, které nedávají žádnej smysl, shrnu to.
Myslím, že Lví král je klasika a Simbův příběh (originál Simba's Pride - Simbova hrdost) je taky úžasný příběh a film, ačkoliv si to někteří nemyslí. Koneckonců je to jiný příběh a já jsem známá jako optimistka. Prostě to miluju. A taky jsou tam krásné písničky. Tady jsou anglicky, ale odkazy v názvech jsou česky, kdyby vás to zajímalo.


- Abigail -
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 jursky-svet jursky-svet | Web | 20. srpna 2016 v 14:59 | Reagovat

Teďka hlavně letí mimoni, ledové království a pokémon.
Lví král není klasika jenom pro tebe. Je to jeden z nejvýznamnějších filmů od Disneyho. Má skvělou animaci, příběh, hudbu a můžu pokračovat. Máš pravdu v tom že to moc v televizi nedávají. Ale Déčko kupuje do svého vysílání klasické disneyho filmy (anim. Robin Hood, a další) a Jojka (druhá nejúspěšější slovenská stanice) minulej měsíc odvysílala Lvího krále 2. Navíc teď Déčko vysílalo Timona a Pumbu seriál a jeho popularita radikálně vzrostla. Disney channel vysílá v Disney Junior nově Lví hlídků. Takže až nějaké dítě půjde v Tescu okolo elektra. Určitě si všimne že tu postavu na tom DVDčku Lvího krále od někud zná. A možná se tomu dítěti podaří přemluvit tátu aby mu to dvdčko koupil a potom - jak to děti dělají. Si to budou pouštět dokola. A jednou to bude jediné co mu z filmové tvorby zbyde. Prostě teď natočil disney něco jiného tak to dal na výsluní aby toho lidi všimli a mohli si ty novinky na sebe vydělat. Lví král je jedna z nejvýznamnějších Disneyovek. Ta tu vždycky bude. Na Sonny ve velkém městě, turbo, diabolik, mravenec z ... se už dávno zapomnělo. Pořád bude někde v bontonlandu ke koupi A! Na rok zruba 2030 se chystá hraný film. Jen jeden. Jako měla Popelka, Kniha džunglí, Kráska a Zvíře, Můj kamarád Drak a tak...
Jinak nádhernej článek plný krásných vzpomínak, "lásky", dětství a zamyšlení. Pěkně se mi to četlo. Jsem rád že jsem to našel.

2 Abigail Abigail | Web | 21. srpna 2016 v 10:11 | Reagovat

[1]: A já jsem ráda, že jsi to přečetl =) a taky jsem se dozvěděla nové věci. Takžě Děkuju =)

3 Adine Adine | E-mail | Web | 24. srpna 2016 v 18:27 | Reagovat

Jé, Lvího krále mám taky ráda :)
Tohle byl moc pěkný článek. Takový plný emocí a dětství... :)

4 Abigail Abigail | Web | 25. srpna 2016 v 11:57 | Reagovat

[3]: Díky. Emoce a dětsví, to jsem celá já =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama