Železná zkouška

29. dubna 2017 v 8:06 | Abigail (M. M.) |  Samostatné knihy
Výsledek obrázku pro železná zkouškaVýsledek obrázku pro the iron trialVýsledek obrázku pro the iron trial
Originální název: The Iron Trial
Série: Magisterium
Autor/ka: Cassandra Clare a Holly Black
Počet stran: 312
Rok vydání: 2014
Nakladatelství: Yoli (rok 2015)


Anotace:

Callum Hunt ví už odmalička, že pokud by se někdy zapletl s magií, znamenalo by to pro něj jediné - smrt. Jeho otec mu to ostatně nikdy nedovolí zapomenout. Když je Cal pozván k vstupním zkouškám do tajemné čarodějné školy jménem Magisterium, slíbí otci i sám sobě, že v testu dokonale propadne. Jenže Cal má naneštěstí magii v krvi, takže i přes veškerou snahu je spolu s dalšími dvěma žáky vybrán, aby studoval u největšího mága ze všech, mistra Rufuse. Cal zjišťuje, že magie je mnohem zábavnější, než si kdy uměl představit, a také skoro stejně tak nebezpečná. Ve škole si vedle nových přátel rychle udělá i nové nepřátele…

Můj názor:

Poprvé jsem si o této knížce něco přečetla, takže jsem zhruba tušila, o co jde, když jsem si ji půjčovala v knihovně. Ovšem častokrát jsem v ději byla překvapená. Sice je to spíše pro ty mladší, možná to tak bylo určeno, ale myslím, že ano starší čtenáři tuto knížku nejspíš ocení. Musím se přiznat, že to nevím jistě. Každopádně spolupráce těchto dvou autorek z nichž Holly Black znám jen z toho, co jsem četla je vynikající a kniha mě nezklamala. Ačkoliv jsem očekávala něco, na konci se to ukázalo býti trošku jinak. Příjemně mě to překvapilo. Sem tam by se to mohlo zdát nudné, ale já jsem si hlavní postavu a jeho přátele oblíbila, kromě Jaspera, ovšem jinak se mi děj a vše líbilo. Uvidíte sami, jaký to byl idiot, i když se pak omluvil. Omlouvám se za spoiler. Každopádně kniha v sobě něco měla a svět, který autorky vytvořily, byl super. Dokonce jsem se do toho vžila. Možná se to může trošku podobné Harry Potterovi, ale myslím, že je to tam o něčem trochu jiném. Jsem ráda, že jsem si knížku přečetla a na další díly se těším. Můžu jen doporučit. Protože ačkoliv je hlavnímu hrdinovi dvanáct není to jen pro osoby tohoto věku. Můj názor.
Obálka se mi líbí. Je pěkně vymyšlená a původní je stejná, jak se můžete přesvědčit úplně na začátku. A jiná verze je také nádherná.

To je ode mě vše.

PS: Asi to je pitomé, ale omlouvám se, že nejsem přítomná, ale naopak asi nečekejte změnu. Jsem líný člověk a teď se ještě blíží maturita.

Kniha:
10/10
Obálka:
4/5

Loučím se,
-Abigail-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama